‘Türk Halk Müziği’ Kategorisi Arşivi


Radyo Hanedan

Radyo Hanedan dinleRadyo Hanedan  Türk Halk Müziği parçalarının en seçkinlerini 24 saat kesintisiz yayınlayan internet radyosudur. Yöresel türküler, özgün halk müzikleri, şiirli halk şarkılarını Radyo Hanedan ile dinleyebilirsiniz.  (daha&helliip;)

Benzer Radyo Kelimeleri:

Radyo Dem

Radyo Dem DinleReklamsız olarak 7 gün 24 saat kesintisiz Özgün Müzik, Türk Halk Müziği ve Türküler yayınlamakta olan Radyo Dem internet aracılığı ile yayın yapan bir sanal radyo istasyonudur. (daha&helliip;)

Çukurova Fm Adana

Adana Çukurova Fm dinleAdana‘dan  karasal fm bandı 100.7 mhz ve internet aracılığı ile kesintisiz Türk Halk Müziği yayınları yapan Çukurova Fm Adana‘lı dinleyicilerine her daim Türkü ve Özgün müzik ziyafeti vermektedir. Çukurova Fm Adana 100.7 fm frekansı ile halen Adana’da yayın yapmaktadır. (daha&helliip;)

Benzer Radyo Kelimeleri:

Elbistan Radyo Umut

Elbistan Radyo Umut DinleRadyo Umut 90.5 frekansı ile Kahramanmaraş/Elbistan ve çevresinde yayın yapmakta olan Türk Halk Müziği Radyosudur. Elbistan’ın en çok dinlenilen radyolarından biridir. Yöresel özgün müzik severler için kar amacı güdülmeksizin kurulmuş bir radyo istasyonudur. (daha&helliip;)

Benzer Radyo Kelimeleri:

Radyo Umut Denizi

radyo umut denizi dinleYayın merkezi İstanbul olan Radyo Umut Denizi  aralık 2012 tarihinde herhangi bir amaç güdülmeksizin kurulmuş olup,  MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği)’ne bağlı LİSANSLI bir web radyosudur. Türk halk müziği ve özgün müzik yayınları yapan Umut Denizi Radyo, yayınlarında Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Güney Anadolu Özgün müzik sanatçılarının eserlerine bolca yer vermektedir. (daha&helliip;)

Erciyes Fm Kayseri

erciyes fm kayseri 93.6 dinleErciyes FM yerel yayıncılık lisansı ile Kayseri‘de yayın yapan ilk özel radyolardan biri olarak 2004 yılından bugüne “dinledikçe dinleten radyo” sloganı ile 93.6 fm frekansı ndan yayınlarını 7/24 sürdürmektedir. Erciyes FM  yayın türünü Türk Sanat ve Halk Müziği olarak seçti.   (daha&helliip;)

Benzer Radyo Kelimeleri:

Türk Fm

Türk Fm 7/24 kesintisiz Türk halk müziği ve yöresel türküler yayınlayan sanal bir radydur. Türk Fm ile birbirinden güzel türküleri dinleyebilirsiniz. Türkü dinlemek için Türk Fm size yeter! (daha&helliip;)

Benzer Radyo Kelimeleri:

Güney Radyo 93.5 Adıyaman

radyo güney adıyamanAdıyaman ve çevresine FM bandı 93.5 frekansından yayın yapan Güney Radyo Adıyaman ’lı dinleyicilerine geleneksel halk müziği ve Türküler dinletmektedir. Adıyaman‘ın en özel sesi sloganıyla 1994 yılında kurulan Güney radyo heln 93.5 fm frekansı ile Adıyaman’da yayınlarını sürdürmektedir. (daha&helliip;)

Benzer Radyo Kelimeleri:

Radyo Nakış Kocaeli

Radyo Nakış Kocaeli dinleRadyo Nakış, Kocaeli Gebze’den yayın yapmaktadır. Yayın formatı genel olarak Türk Halk Müziği ve Özgün müziktir. Radyo Nakış”ta istek parça ve mesajlarınız içinNAKIS yazıp bir boşluk bırakarak istediğniz mesajı yazın ve 3434′e gönderin.

(daha&helliip;)

Benzer Radyo Kelimeleri:

Özlem Radyo 107.8

Özlem Radyo İstanbul dan 107.8 Fm frekansı ile Türk Halk Müziği ve Özgün Müzik ağırlıklı yayınları ile Halk Müziği Severlerin Gönlünde taht kurmuştur. (daha&helliip;)

Benzer Radyo Kelimeleri:

Vizyon Türk Radyo

Vizyon Türk Radyo, 1995 yılında yayın hayatına başlamıştır. İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa (Orhangazi), Tekirdağ, Erdek, Çerkezköy bölgelerine 106.60 MHz frekansından yayın yapmaktadır. Yayınlarında Doğu Anadolu, Karadeniz, İç Anadolu, Ege, Trakya, bölgeleri gibi hiçbir ayrım ve ayrıcalık yapmadan her yörenin türkülerine yer veren Radyo Vizyon Türk”ü diğer halk müziği radyolarından ayıran en büyük özelliği hiçbir siyasi görüşü temsil etmemesidir. (daha&helliip;)

Radyo 09 Aydın

Türk Halk Türkülerinin en özel, en güzel, en nadide parçalarını günboyu yayınlayan Radyo 09 Aydın, kültürel ve sosyal açıdan üzerine düşen vazifeyi tam olarak yapmaktadır. Umut Treni, Emin Ağa ile Türkü Keyfi ve Sibel ile Medcezirli Dakikalar programlarında herkes kendinden birşeyler bulacaktır. (daha&helliip;)

Radyo Özgür Ankara

Radyo Özgür, 2000 yılının Ekim ayında sevgi ve dostluk duygularını güçlendirmek, özgür düşünce ortamını geliştirmek, Anadolu coğrafyasının farklılıklarını ve güzelliklerini yansıtmak amacıyla yayın hayatına başlamıştır. Ankara ve çevresinde FM bandı 108 MHz frekansından Türk Halk Müziği formatında yayın yapmaktadır. (daha&helliip;)

Özgür Radyo


Özgür Radyo, İstanbul merkezli, 95.1 frekansından yayın yapan, “Farklı ses, Farklı Yorum” sloganıyla halk müziği, özgün müzik, pop ve flok müziklere yer veren özel radyo istasyonudur. Bir avuç gökyüzünün tutsak olduğu koşullarda bırakın radyonuz Özgür olsun (daha&helliip;)

Radyo 14 Bursa

Radyo 14, Dost Medya’ya bağlı olarak Bursa‘nın Mustafakemalpaşa ilçesinden Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği  yayınları yapmaktadır. Yerel Fm bandı 96.5 Mhz frekansı ile Mustafakemalpaşa ve çevrelerine, internet üzerinden de dünyaya ulaşmaktadır.

 

(daha&helliip;)

TRT Radyo 4

En güzel Türk Sanat Müziklerini (TSM) sizlere ulaştıran TRT Radyo 4 ü dinlemektesiniz.. TRT alt yapısıyla hemen hemen tüm Türkiye ye yayın yapan radyo ayrıca internetve uydu üzerinden tüm dünyaya ulaşmaktadır.. Geleneksel sanat ve halk müziğimizin çiçekleri bu bahçede Saz semaileri, longalar, peşrevler, sevda dolu şarkılar; uzun havalar, hoyratlar, burcu burcu Anadolu kokan türküler… (daha&helliip;)

TRT Türkü Radyo

1 Temmuz 2009 da yayına merhaba diyen TRT Türkü, FM vericileri, internet ve uydu üzerinden türkü dostlarına seslenen bir kanal. Dinleyicilerin Türk Halk Müziği ne ilgi ve sevgisini arttırmak düşüncesinden yola çıkan TRT Türkü 24 saat kesintisiz türün seçkin örneklerini ve icralarını sunuyor. Yayınlarında ortak mirasımız olan halk müziği ezgilerine yer verirken, halk kültürünün yaşatılmasına ve yaygınlaştırılmasına da katkıda bulunuyor. (daha&helliip;)

Benzer Radyo Kelimeleri:

Medya Fm

Medya FM  Türkülere Gönül Verenlerin Radyosu… Bir halkın asıl tarihini yansıtanlar şiirleri, türküleri, ağıtları ve destanlarıdır. Türk halkı binlerce yıllık tarihinde türküyle düşünüp, türküyle söyleşmeyi bir gelenek haline getirmiştir. (daha&helliip;)

Burç Fm

Burç Fm Türkiye’de 62 il, 115 ilçe olmak üzere toplam 177 merkezde yayınları alınmaktadır. Burç Fm Uydu vasıtası ile Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Orta Asya”da, digital olarak Avrupa”da dinlenebilmektedir. (daha&helliip;)

Radyo Ekin

Radyo Ekin 1995 tarihinde yayın hayatına merhaba diyen radyomuz Halk Müziği tutkunlarının vazgeçemediği bir adres oldu. Dinleyici kitlesini her geçen gün artırarak tüm Türkiye’ye ve ardından tüm dünyaya ulaşmayı hedeflemiştir. (daha&helliip;)